U bílýho černocha

Hudební klub U bílýho černocha, B. Němcové 2942, Česká Lípa

Klub existuje od roku 2014 a je zároveň kavárnou, antikvariátem a místem k setkávání a odpočinku. Zájemci mohou prostory klubu využít také k pořádání soukromých akcí, jako jsou oslavy, večírky, školení a teambuildingové programy. Prostor je vybaven videoprojektorem a plátnem. V klubu se během roku uskuteční padesát až šedesát koncertů a kromě nich se každý týden koná přednáška v rámci cestovatelského klubu nebo cyklu o subkulturách. Celoroční návštěvnost je šestnáct tisíc. Kapacita klubu při hudební produkci je sto dvacet posluchačů a při privátních akcích prostor pojme sto hostů. K dispozici je také venkovní terasa. Akustické řešení klubu umožňuje v kraji cosi nevídaného – živou hudební produkci až do ranního kuropění. Klub U bílýho černocha klade důraz na pestrost žánrů, živost, klasické i nové hudební proudy jazzu a blues a v neposlední řadě podporuje i autorské hraní. Regionální výjimkou je i to, že kromě koncertů špičkových tuzemských skupin vystupují na jeho pódiu pravidelně i renomované zahraniční formace. Pilířem dramaturgie jsou koncerty zaměřené na konkrétní žánr, určitou zemi či region nebo dominantní jazzový nástroj. Pravidelným prvkem programu U bílýho černocha je hudební biograf představující osobnosti jazzu a blues jak dokumentaristicky, tak skrze záznamy koncertů. Produkci většinou předchází odborný výklad k dané tématice.

 

Klub je zaměřen na posluchače všech generací s tajným přáním je přesvědčit, že chodit pravidelně na dobrou hudbu je skvělý nápad. Tomu odpovídají i ceny vstupného, jehož standardní výše se pohybuje od 90 do 250 Kč. Snížené vstupné nabízíme juniorům do 18ti let a seniorům nad 65 let. Pro kmenové posluchačstvo máme U bílýho černocha připraveny Jazz Passy (klubové karty), k jejichž získání stačí návštěva již třetího koncertu. Ten, kdo je tímto pasem vyzbrojen, získá slevu 20% na vstupném.

 

Zakládáme si na originalitě naší nabídky nápojů a občerstvení. U nás si můžete pochutnat na čerstvě pražené kávě Hipster a originálních limonádách. Široký je výběr rumů. Čepujeme pivo Albrecht ze Zámeckého pivovaru ve Frýdlantu v Čechách. Velkou oblibu si mezi návštěvníky získaly čerstvé zapékané bagety nebo opravdu domácí dezerty. Klub je vybaven i kulečníkovým stolem.